انسشکرحدیث پیامبرمحرم2مهر2

اتاق بازی

گلهای نازم همیشه شاد باشید

آشنایی با مفاهیم ریاضی

تقویت مهارتهای ظریف

کارگاه خمیر بازی

هنرمندان کوچکم امروز چراغ راهنمایی درست کردند .به به چه زیبا شده

یادآوری

گل دخترهای نازم بالاخره روز کارگاه رسید . فردا افرادی که هنوز پاکت آبمیوه وچهار عدد دکمه شون را نیاوردند لطفا همراه خود بیاورند تا کاردستی بسازیم.

تقسیم شادی شادان خانم با دوستانش

شادان خانم تولد داداش کوچولوت مبارک .خدا حفظش کنه.

آزمایش توپهای چرخان واندازه گیری آنها

دانشمندان کوچک در حال اندازه گیری توپها درسایزهای مختلف.(خسته نباشین)

یادآوری

دختران گلم آماده باشید .هرروز نشانه ای راکه یادگرفتید وسوره وآیاتی که آموختید را با والدین محترمتون تمرین کنید.قبلا ازهمکاری مامانای گلم ممنونم.

نشانه های آموخته شده عبارتند از(آ-ای-او-اَ-اِ-اُ-س-ش-ر).

سورهها وآیات طبق دفتر شعر به صورت هفتگی آموزش داده شده است.

کلاژ کاربرگ محرم

بازی برای تقویت خلاقیت

چندبازی برای تقویت خلاقیت در کودکان

یکی از بهترین راه های پرورش خلاقیت کودکان همراهی مستمر شما با آنها در خیال پردازی هایشان است. خوشبختانه، خیلی از خلاقانه ترین فعالیت ها، بسیار ساده هستند. در ادامه چند بازی بامزه و خلاق و ساده را که میتونید با کودکانتان بازی کنید شرح داده ایم. 

۱. یک سوپ من درآوردی درست کنید: به کودک اجازه دهید "مواد لازم" سوپ را از هرجای خانه که میخواهد انتخاب کند. هرچیزی که برای کودک مضر نباشد و در یک قابلمه ی بزرگ جا بشود قبول است. حالا چه کسی را باید به این ضیافت دعوت کنید؟ مادربزرگ؟ یا عروسک خرسی کودکتان؟ بگذارید کودک تصمیم بگیرد. یک نکته ی دیگر: استفاده از وسایل معمول، به شیوه های جدید هم میتواند کودک را تشویق به فکر کردن خارج از چهارچوب ها بکند. 

۲. پیاده روی سربه هوایانه: همسایه های خود را از زاویه ای دیگر ببینید. در خیابان خود به پیاده روی بروید و سوال هایی بدون جواب استاندارد بپرسید. مثلا: "فکر میکنی اون گربه هه به چی داره نگاه میکنه؟" و کودکان را تشویق کنید که جزئیات را ببیند و به شما نشان بدهد. کودکان به دلیل قد کوتاهشان منظره ی دید متفاوتی نسبت به شما دارند.  
 

۳. گروه موسیقی راه بیندازید: قابلمه ها، ماهیتابه ها، رنده، و قاشق و چنگال هایتان را بیرون بیاورید. آهنگ های مختلف بگذارید و با وسایلتان آهنگ را همراهی کنید و با آنها برقصید. نشان دهید که به هیچ قواعدی پایبند نیستید و بدون آداب معمول و بدون نشان دادن نحوه ی درست رقصیدن، با کودکتان برقصید. 
 

۴. داستان های طولانی تعریف کنید: پایان داستان ها و شعرهای موردعلاقه ی کودکتان را عوض کنید. به این شیوه گفتار و ادبیات او را تقویت میکنید و کمک میکنید یاد بگیرد چگونه به شیوه ی خودش داستان بگوید. 

۵. تماشای ابرها: آن پف دار ها شکل گوسفند هستند. آنکه لاغر است شکل مداد است. به پشت در فضای باز دراز بکشید و از کودکتان بپرسید چه میبیند. خیالپردازی درباره ی نقاشی بی پایان آسمان به کودک یاد میدهد که حتی از معمولی ترین چیزها هم میتوانند تعبیری غیرمعمولی داشته باشند. 
 

۶. یک مسابقه ی خنده دار راه بیندازید: از کودک بخواهید عجیب ترین گربه ای که تابحال کشیده شده است را نقاشی کند، یا خنده دار ترین رقص دنیا را اختراع کند. این نوع فعالیت ها نه تنها خلاقیت را در کودکان تقویت میکنند، بلکه به کودک القا میکنند که کامل و بی نقص بودن لزوما خوب و دوست داشتنی نیست.