آرامشپرچم جدیدیا مهدیقرآنپاییزروزجهانی کودک

سوره ماعون

Image result for ‫سوره ماعون‬‎

فایل های ضمیمه :

سوره فیل

Image result for ‫سوره فیل‬‎

فایل های ضمیمه :

سوره قریش

Image result for ‫سوره فیل‬‎

فایل های ضمیمه :

جلسه توجیهی

                                                  توجه    توجه              

به منظوراطلاع ازوضعیت آموزشی فرزندتان همچنین دریافت کارنامه دو ماهه وهماهنگی     لازم درخصوص برنامه های آموزشی بامربی مربوطه لطفاروزبنج شنبه مورخ  3/11/98ساعت 10درمحل بیش دبستانی مهاد حضوربهم رسانید.حضورشمامادرگرامی دراین جلسه الزامی است .درهرشرایطی این جلسه برگزارمی گردد.               

                         

هوای باک زندگی سالم

 اهمیت هوای پاک و تمیز

دیدن آسمان آبی با ابرهای سفید این روزها برای اکثر مردم ، به خصوص کسانی که درابرشهرهایی چون تهران زندگی می کنند ، بی شک به یک آرزو شبیه است.

آلودگی هوا یعنی حضور یک ، چند و یا مخلوطی از آلوده کننده های مختلف در هوای آزاد ، به اندازه ای است که برای انسان مضر بوده و یا موجب زیان رساندن به حیوانات ، گیاهان و اموال شود.

اما پدیده آلودگی هوا در مناطق شهری ، یکی از ره آوردهای انقلاب صنعتی است که از سیصد سال قبل شروع و با توسعه صنعتی و زیاد شدن شهرها بر میزان و شدت آن روز به روز افزوده می شود . تکیه اساسی بر منابع انرژی فسیلی از قبیل زغال، نفت ، گاز و در نهایت آزاد شدن مواد ناشی از احتراق این مواد ، فرآورده های مضر و زیانبخشی را به همراه می آورد که حیات موجودات زنده به ویژه انسانها را تهدید می نماید .

از نخستین دهه های قرن بیستم ، به دنبال مشاهده ارتباط میان آلودگی هوا و تخریب محیط زیست ، بسیاری از کشورهای صنعتی پیشرفته ، تحقیقات و برنامه های علمی برای کنترل آلاینده های بسیارمضررا آغاز نمودند ، اما متاسفانه در اکثر قریب به اتفاق کشورهای در حال رشد این مسئله آن طور که باید مورد توجه قرارنگرفته و وضعیت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ روز به به وخامت می گذارد.

بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا در دانش‌آموزان

آسم: منظره دود غلیظی که آسمان شهرها را تیره و تار کرده،‌ به خوبی نشان می‌دهد که بشر چگونه با دست خودش هوای محیط زندگی را مسموم کرده است. آلودگی هوا منحصر به فضای باز و هوای آزاد نمی‌شود بلکه محیط کار، مدارس و داخل خانه را نیز شامل می‌شود و بیشترین صدمه به دانش‌آموزان وارد می‌شود. از شایع‌ترین بیماری‌های دوران کودکی و نوجوانی، آسم است که ارتباط زیادی با‌ آلودگی هوا دارد. آلاینده‌های هوا یکی از شناخته شده‌ترین عوامل تشدیدکننده آسم و حتی کمک‌کننده در ایجاد آسم کودکان به شمار می‌رود. توصیه می‌شود دانش‌‌آموزان مبتلا به آسم حتی‌الامکان در مواقعی که آلودگی هوا زیاد است، از خانه خارج نشوند و از رفت و آمد در خیابان‌ها خودداری کنند. همچنین به اطلاعیه‌‌های اداره هواشناسی و شرکت کنترل هوا دقت کنند، به خصوص در فصل سرد به دلیل ابتلا به عفونت‌های ویروسی در معرض حملات آسمی بیشتری هستند.سرطان: بررسی‌های دقیق نشان داده که رابطه نزدیک میان سرطان ریه، برونش و شدت آلودگی هوای شهر وجود دارد. گازهایی که از خودروها متصاعد می‌شود، ایجاد مسمومیت می‌کند و آثار روانی نامناسب به جا می‌گذارد.

نقش دانش‌آموزان در پیشگیری از آلودگی هوا

حتما شما هم می‌دانید که بسیاری از دگرگونی‌های ناخوشایند طبیعت ناشی از رفتارهای غلط ماست. بهترین راه مقابله با این دگرگونی‌ها، آگاه و حساس کردن مردم برای تغییر رفتارهای مخرب است. دانش‌آموزان مهم‌ترین عامل تغییر در آینده هستند. شاید خود شما هم ندانید که چطور می‌توانید در کاهش آلودگی هوا کمک کنید اما رعایت موارد ذیل به ما و شما کمک می‌کند که هوای تمیز و سالم‌تری برای تنفس داشته باشیم:
۱) پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه به جای آنکه از پدر و مادرتان بخواهید شما را با خودرو شخصی برسانند.
۲) از پدر و مادرتان بخواهید تا آهسته‌تر و ملایم‌تر رانندگی کنند زیرا در این صورت سوخت کمتری مصرف می‌شود و دی‌اکسید‌کربن کمتری نیز تولید می‌شود.
۳) صرفه‌جویی کنید به خصوص در مصرف کاغذ و مداد زیرا فعالیت کارخانه‌ها موجب آلودگی هوا می‌شود.
۴) بهداشت فردی را رعایت کنید و از خوشبوکننده و عطرها کمتر استفاده کنید.
۵) در حیاط منزل درخت بکارید، باغچه احداث کنید یا حداقل از چند گلدان در خانه نگهداری کنید.
۶) در روز چند بار دست‌هایتان را بشوید (شستشوی دست‌ها به از بین رفتن سرب و کاهش مسمومیت با سرب کمک می‌کند).
۷) در مصرف برق و انرژی صرفه‌جویی کنید زیرا نیروگاه‌ها موجب آلودگی هوا می‌‌شود.Image result for ‫مطلب برای هوای پاک‬‎Image result for ‫مطلب برای هوای پاک‬‎